AC2512FK-07220KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 2.730
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 26.683
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 276
Vishay Dale
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Similar
Similar
Panasonic Industry
220 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AC2512FK-07220KL
DigiKey Part Number
AC2512FK-07220KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC2512FK-07220KL
Description
RES SMD 220K OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
AC2512FK-07220KL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)