AC2010FK-07316RL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Similar
Panasonic Industry
316 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film