AC2010FK-072K32L is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
2.32 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AC2010FK-072K32L
DigiKey Part Number
AC2010FK-072K32L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC2010FK-072K32L
Description
RES SMD 2.32K OHM 1% 3/4W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AC2010FK-072K32L Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)