AC1225FK-073R9L
DigiKey Part Number
13-AC1225FK-073R9L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC1225FK-073R9L
Description
RES 3.9 OHM 1% 2W 1225
Detailed Description
3.9 Ohms ±1% 2W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)