AC0805FR-07392RL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
Vishay Dale
In Stock: 490
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
392 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AC0805FR-07392RL
DigiKey Part Number
13-AC0805FR-07392RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0805FR-07392RLCT-ND - Cut Tape (CT)
13-AC0805FR-07392RLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC0805FR-07392RL
Description
RES SMD 392 OHM 1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
AC0805FR-07392RL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)