AC0603FR-0747KL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 182.483
Datasheet
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 475.880
Datasheet
47 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film