AC0201JR-0722RL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 18.509
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 293.159
Datasheet
Similar
Vishay Dale
22 Ohms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AC0201JR-0722RL
DigiKey Part Number
13-AC0201JR-0722RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AC0201JR-0722RLCT-ND - Cut Tape (CT)
13-AC0201JR-0722RLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC0201JR-0722RL
Description
RES SMD 22 OHM 5% 1/20W 0201
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AC0201JR-0722RL Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)