AC0201FR-07243RL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 8.940
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 11.600
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
KOA Speer Electronics, Inc.
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 280
Upgrade
Panasonic Industry
243 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film