AA2010JK-0722KL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
22 kOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AA2010JK-0722KL
DigiKey Part Number
AA2010JK-0722KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA2010JK-0722KL
Description
RES SMD 22K OHM 5% 3/4W 2010
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
AA2010JK-0722KL Models
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)