781KH14-P10 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Datasheet
780 V 4.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
781KH14-P10
DigiKey Part Number
13-781KH14-P10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
781KH14-P10
Description
VARISTOR 780V 4.5KA DISC 14MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
858 V
Manufacturer
Current - Surge
4.5 kA
Series
Energy
148J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
260 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
485 V
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C (TA)
Maximum DC Volts
640 V
Varistor Voltage (Min)
702 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
780 V