751KH10J-FTB is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
750 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
751KH10J-FTB
DigiKey Part Number
13-751KH10J-FTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
751KH10J-FTB
Description
VARISTOR 750V 3.5KA DISC 10MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
825 V
Manufacturer
Current - Surge
3.5 kA
Series
Energy
100J
Packaging
Tape & Box (TB)
Capacitance @ Frequency
130 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
460 V
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C (TA)
Maximum DC Volts
615 V
Varistor Voltage (Min)
675 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
750 V