681KH20J is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
680 V 10 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
681KH20J
DigiKey Part Number
13-681KH20J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
681KH20J
Description
VARISTOR 680V 10KA DISC 20MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
748 V
Manufacturer
Current - Surge
10 kA
Series
Energy
400J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
600 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
420 V
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C (TA)
Maximum DC Volts
560 V
Varistor Voltage (Min)
612 V
Package / Case
Disc 20mm
Varistor Voltage (Typ)
680 V