471KH14-OTB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
470 V 4.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
471KH14-OTB
DigiKey Part Number
13-471KH14-OTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
471KH14-OTB
Description
VARISTOR 470V 4.5KA DISC 14MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
517 V
Manufacturer
Current - Surge
4.5 kA
Series
Energy
118J
Packaging
Tape & Box (TB)
Capacitance @ Frequency
430 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
300 V
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C (TA)
Maximum DC Volts
385 V
Varistor Voltage (Min)
423 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
470 V