471KH10-F is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
470 V 2.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
471KH10-F
DigiKey Part Number
13-471KH10-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
471KH10-F
Description
VARISTOR 470V 2.5KA DISC 10MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
517 V
Manufacturer
Current - Surge
2.5 kA
Series
Energy
67J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
210 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
300 V
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C (TA)
Maximum DC Volts
385 V
Varistor Voltage (Min)
423 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
470 V