470KH07-TR
DigiKey Part Number
13-470KH07-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
470KH07-TR
Description
VARISTOR 47V 250A DISC 7MM
Customer Reference
Detailed Description
47 V 250 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
Category
Varistor Voltage (Max)
52 V
Current - Surge
250 A
Series
Energy
2.5J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
1100 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
30 V
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C (TA)
Maximum DC Volts
38 V
Varistor Voltage (Min)
42 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
47 V