4532-501-LF
DigiKey Part Number
13-4532-501-LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-4532-501-LFCT-ND - Cut Tape (CT)
13-4532-501-LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4532-501-LF
Description
GDT 500V 2KA 2 POLE SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Gas Discharge Tube 500 V 2000A (2kA) ±30% 2 Pole Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4532-501-LF Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
2000A (2kA)
Manufacturer
YAGEO
Tolerance
±30%
Series
Number of Poles
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Fail Short
No
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - DC Spark Over (Nom)
500 V