431KH20-O is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
430 V 6.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
431KH20-O
DigiKey Part Number
13-431KH20-O-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
431KH20-O
Description
VARISTOR 430V 6.5KA DISC 20MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
473 V
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
930 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
275 V
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C (TA)
Maximum DC Volts
350 V
Varistor Voltage (Min)
387 V
Package / Case
Disc 20mm
Varistor Voltage (Typ)
430 V