431KD14J-FP10TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 431KD14J-FP10TR |
Description | VARISTOR 430V 6KA DISC 14MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 430 V 6 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm |
Category | Varistor Voltage (Max) 473 V |
Manufacturer YAGEO | Current - Surge 6 kA |
Series | Energy 155J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 460 pF @ 1 kHz |
Maximum AC Volts 275 V | Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA) |
Maximum DC Volts 350 V | Mounting Type Through Hole |
Varistor Voltage (Min) 387 V | Package / Case Disc 14mm |
Varistor Voltage (Typ) 430 V |