3RM600M-8 is available for purchase but is not normally stocked.
Bourns Inc.
Gas Discharge Tube 600 V 10000A (10kA) ±20% 3 Pole User Defined
3RM600M-8
DigiKey Part Number
13-3RM600M-8TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RM600M-8
Description
GDT 600V 10KA 3 POLE SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
10000A (10kA)
Tolerance
±20%
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
User Defined
Voltage - DC Spark Over (Nom)
600 V