391KD14-OP10 is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 111
In Stock: 0
390 V 4.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
391KD14-OP10
DigiKey Part Number
13-391KD14-OP10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
391KD14-OP10
Description
VARISTOR 390V 4.5KA DISC 14MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
429 V
Manufacturer
Current - Surge
4.5 kA
Series
Energy
100J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
510 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
250 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
320 V
Varistor Voltage (Min)
351 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
390 V