30KPA33A/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
58.5V Clamp 517.9A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
30KPA33A/TR13
DigiKey Part Number
13-30KPA33A/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA33A/TR13
Description
TVS DIODE 33VWM 58.5VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
517.9A
Series
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.9V