2RM600M-8
DigiKey Part Number
13-2RM600M-8TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-2RM600M-8CT-ND - Cut Tape (CT)
13-2RM600M-8DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2RM600M-8
Description
GDT 600V 10KA 2 POLE REEL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Gas Discharge Tube 600 V 10000A (10kA) ±20% 2 Pole User Defined
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
10000A (10kA)
Tolerance
±20%
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
User Defined
Voltage - DC Spark Over (Nom)
600 V