270KD20J-F is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
27 V 3 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
270KD20J-F
DigiKey Part Number
13-270KD20J-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
270KD20J-F
Description
VARISTOR 27V 3KA DISC 20MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
31 V
Manufacturer
Current - Surge
3 kA
Series
Energy
19J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
13000 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
17 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
22 V
Varistor Voltage (Min)
24 V
Package / Case
Disc 20mm
Varistor Voltage (Typ)
27 V