220KD14J-OP10 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
22 V 2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
220KD14J-OP10
DigiKey Part Number
13-220KD14J-OP10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
220KD14J-OP10
Description
VARISTOR 22V 2KA DISC 14MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
26 V
Manufacturer
Current - Surge
2 kA
Series
Energy
8J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
9100 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
14 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
18 V
Varistor Voltage (Min)
19.5 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
22 V