220KD14-F is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 368
In Stock: 0
22 V 1 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
220KD14-F
DigiKey Part Number
13-220KD14-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
220KD14-F
Description
VARISTOR 22V 1KA DISC 14MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
26 V
Manufacturer
Current - Surge
1 kA
Series
Energy
5J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
9100 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
14 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
18 V
Varistor Voltage (Min)
19.5 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
22 V