220KD10-OTB is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
22 V 500 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
220KD10-OTB
DigiKey Part Number
13-220KD10-OTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
220KD10-OTB
Description
VARISTOR 22V 500A DISC 10MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
26 V
Manufacturer
Current - Surge
500 A
Series
Energy
2.5J
Packaging
Tape & Box (TB)
Capacitance @ Frequency
4500 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
14 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
18 V
Varistor Voltage (Min)
19.5 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
22 V