201KH20J-OP7.5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
200 V 10 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
201KH20J-OP7.5
DigiKey Part Number
13-201KH20J-OP7.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
201KH20J-OP7.5
Description
VARISTOR 200V 10KA DISC 20MM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
220 V
Manufacturer
Current - Surge
10 kA
Series
Energy
140J
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
2000 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
130 V
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C (TA)
Maximum DC Volts
170 V
Varistor Voltage (Min)
180 V
Package / Case
Disc 20mm
Varistor Voltage (Typ)
200 V