201KD14-FP10 is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 387
In Stock: 0
200 V 4.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
201KD14-FP10
DigiKey Part Number
13-201KD14-FP10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
201KD14-FP10
Description
VARISTOR 200V 4.5KA DISC 14MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
220 V
Manufacturer
Current - Surge
4.5 kA
Series
Energy
57J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
1000 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
130 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
170 V
Varistor Voltage (Min)
180 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
200 V