151KD14J-OP10 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
150 V 6 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
151KD14J-OP10
DigiKey Part Number
13-151KD14J-OP10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
151KD14J-OP10
Description
VARISTOR 150V 6KA DISC 14MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
165 V
Manufacturer
Current - Surge
6 kA
Series
Energy
53J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
1300 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
95 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
125 V
Varistor Voltage (Min)
135 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
150 V