830003342B
DigiKey Part Number
1923-830003342B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
830003342B
Description
WE-XTAL QUARTZ CRYSTAL 30.0 MHZ;
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 MHz ±20ppm Crystal 35 Ohms HC-49/U
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
830003342B Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
HC-49
Frequency
30 MHz
Size / Dimension
0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.531" (13.49mm)
Frequency Tolerance
±20ppm