MKS4O121002E00KI00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MKS4O121002E00KI00 is not available
MKS4O121002E00KI00
DigiKey Part Number
1928-MKS4O121002E00KI00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKS4O121002E00KI00
Description
CAP FILM 10000PF 10% 1KVDC RAD
Detailed Description
10000 pF Film Capacitor 400V 1000V (1kV) Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.406" L x 0.197" W (10.30mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
400V
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)