MKS4J021002B00JSSD is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MKS4J021002B00JSSD is not available
MKS4J021002B00JSSD
DigiKey Part Number
1928-MKS4J021002B00JSSD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKS4J021002B00JSSD
Description
CAP FILM 10000PF 5% 630VDC RAD
Detailed Description
10000 pF Film Capacitor 400V 630V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
400V
Voltage Rating - DC
630V