MKS4G031003F00MI00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
TDK
Image for MKS4G031003F00MI00 is not available
MKS4G031003F00MI00
DigiKey Part Number
1928-MKS4G031003F00MI00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKS4G031003F00MI00
Description
CAP FILM 0.1UF 20% 400VDC RADIAL
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
200V
Voltage Rating - DC
400V