WM2PD-0.5-18-S
DigiKey Part Number
5849-WM2PD-0.5-18-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WM2PD-0.5-18-S
Description
POWER DIV 2 WAY 0.5-18GHZ SMA
Customer Reference
Detailed Description
RF Power Divider 500 MHz ~ 18 GHz Isolation (Typ) 20dB, Return Loss (Typ) 18dB, Imbalance (Typ) 0.5° Module, SMA Connectors
Category
Insertion Loss
1.1dB
Manufacturer
Werbel Microwave LLC
Frequency
500 MHz ~ 18 GHz
Series
Specifications
Isolation (Typ) 20dB, Return Loss (Typ) 18dB, Imbalance (Typ) 0.5°
Packaging
Retail Package
Size / Dimension
4.750" L x 1.000" W x 0.500" H (120.70mm x 25.40mm x 12.70mm)