SMDJ20CAJ
DigiKey Part Number
1740-SMDJ20CAJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ20CAJ
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC
Customer Reference
Detailed Description
32.4V Clamp 92.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
92.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
22.41V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V