SMAJ10CAJ
DigiKey Part Number
1740-SMAJ10CAJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ10CAJ
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC SMA
Customer Reference
Detailed Description
17V Clamp 23.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
23.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
11.21V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V