WAVE-45-12
DigiKey Part Number
345-1543-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WAVE-45-12
Description
ANCHOR HEATSINK 45X45X12MM
EDA/CAD Models
WAVE-45-12 Models
Length
1.772" (45.00mm)
Series
Width
1.772" (45.00mm)
Fin Height
0.472" (12.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
2.96°C/W @ 200 LFM