WAVE-425-117
DigiKey Part Number
345-1542-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WAVE-425-117
Description
ANCHOR HEATSINK 42.5X42.5X11.7MM
EDA/CAD Models
WAVE-425-117 Models
Length
1.673" (42.50mm)
Series
Width
1.673" (42.50mm)
Fin Height
0.461" (11.70mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
3.40°C/W @ 200 LFM