WAVE-40-125
DigiKey Part Number
345-1541-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WAVE-40-125
Description
ANCHOR HEATSINK 40X40X12.5MM
EDA/CAD Models
WAVE-40-125 Models
Length
1.575" (40.00mm)
Series
Width
1.575" (40.00mm)
Fin Height
0.492" (12.50mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
3.16°C/W @ 200 LFM