WAVE-35-12
DigiKey Part Number
345-1535-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WAVE-35-12
Description
ANCHOR HEATSINK 35X35X12MM
EDA/CAD Models
WAVE-35-12 Models
Length
1.378" (35.00mm)
Series
Width
1.378" (35.00mm)
Fin Height
0.472" (12.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
3.83°C/W @ 200 LFM