WAVE-23-165
DigiKey Part Number
345-1530-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WAVE-23-165
Description
ANCHOR HEATSINK 23X23X16.5MM
EDA/CAD Models
WAVE-23-165 Models
Length
0.906" (23.00mm)
Series
Width
0.906" (23.00mm)
Fin Height
0.650" (16.51mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
5.08°C/W @ 200 LFM