SKV4545225-AL
SKV4545225-AL
SKV4545225-AL
DigiKey Part Number
345-2027-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SKV4545225-AL
Description
ALUMINUM HEATSINK 45X44X22.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Aluminum Top Mount, Skived
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SKV4545225-AL Models
Category
Length
1.732" (44.00mm)
Mfr
Width
1.772" (45.00mm)
Series
Fin Height
0.886" (22.50mm)
Packaging
Bulk
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
1.75°C/W @ 200 LFM
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Natural
8.70°C/W