658-45ABT4E
658-45ABT4E
658-45ABT4E
DigiKey Part Number
345-1110-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
658-45ABT4E
Description
HEATSINK CPU 28MM SQ BLK W/TAPE
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum 3.0W @ 50°C Top Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
658-45ABT4E Models
Category
Length
1.100" (27.94mm)
Mfr
Width
1.100" (27.94mm)
Series
Fin Height
0.450" (11.43mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise
3.0W @ 50°C
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
6.00°C/W @ 200 LFM