Image for 658-35ABT5 is not available
658-35ABT5
DigiKey Part Number
658-35ABT5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
658-35ABT5
Description
HEATSINK CPU 28MM SQ BLK W/TAPE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Category
Shape
Square, Pin Fins
Mfr
Length
1.100" (27.94mm)
Series
Width
1.100" (27.94mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
0.350" (8.89mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
3.00°C/W @ 800 LFM