Image for 642-45ABT5 is not available
642-45ABT5
DigiKey Part Number
642-45ABT5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
642-45ABT5
Description
HEATSINK FOR 35MM BGA
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Category
Shape
Square, Fins
Mfr
Length
1.378" (35.00mm)
Series
Width
1.378" (35.00mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
0.450" (11.43mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
6.00°C/W @ 500 LFM