Y17455K30000B2L
DigiKey Part Number
Y17455K30000B2L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y17455K30000B2L
Description
V/N 303139U 5K3000 0.1% B B 1557
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.3 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 2512 J-Lead Non-Inductive Metal Foil
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Y17455K30000B2L Models
Category
Features
Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
2512 J-Lead
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.79mm)