MP24K99L
DigiKey Part Number
804-MP24K99LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MP24K99L
Description
MP24K99L 0.05% REELED
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.99 kOhms ±0.05% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 1210 (3225 Metric), J-Lead Metal Foil
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MP24K99L Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1210 (3225 Metric), J-Lead
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)