UMA02040G1003BAU00
DigiKey Part Number
749-2131-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMA02040G1003BAU00
Description
UMA 0204-05 0.1% AU 100K
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Thin Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Box
Package / Case
MELF, 0204
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)