T58MM226M6R3C0500
DigiKey Part Number
718-2112-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-2112-1-ND - Cut Tape (CT)
718-2112-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T58MM226M6R3C0500
Description
CAP TANT POLY 22UF 6.3V 0603
Manufacturer Standard Lead Time
51 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 0603 (1608 Metric) 500mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T58MM226M6R3C0500 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Vishay
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
22 µF
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated
6.3 V