SMM02070C9530FBS00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
953 Ohms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
SMM02070C9530FBS00
DigiKey Part Number
749-SMM02070C9530FBS00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM02070C9530FBS00
Description
SMM0207 50 953R 1% BS
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)